A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkelqim Berberi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: pop R&B

Shkelqim Berberi është këngëtar i njohur. Shkelqim Berberi është një artist ri i estrades shqipetare qe korri një sukses per një kohë shumë të shkurtër. Shkelqim Berberi qysh i vogel është marre me degen e Artit ne pergjithesi... Ai mori pjese ne festivale te ndryshme, Ndersa vitin e kaluar filloi ne fazen profesionale te mirret me muzike (2016).

Gjatesia: 1.79m
Pesha: 70Kg
Ngjyra e syve: e kafte
Ngjyna e flokeve: Te kafte
Ngyra e preferuar: e zeze.

Shkelqimi studion ne fakultetin e arteve ne Prishtine, kenga e tij e pare eshte "Era Jote" qe ka bashkëpunuar me reperin Lyrical Son. Ndersa kënga e 2-të qe titullohet "Je Ajo" po ashtu është një kengë e suksesshme qe videoklipi eshte xhiruar ne Prizren nga ZoomMedia.

“Asaj” mban titullin kënga e tij e re, e cila vjen në bashkëpunim me DJ Iljanon. Kënga është punuar në studion “Soul Records”, gjersa për vargjet e tekstit është kujdesur Ergys Shahu. “Asaj” është publikuar në kanalin YouTube me 17 Tetor 2017 edhe me klip, për të cilin janë kujdesur produksioni Swart.

Më datë 13 Shtator 2018, Shkelqim Berberi publikon videoklipin "Goce Pejane". Muzika e këngës u punua nga Lyric Master, teksti u shkrua nga Shkelqim Hoti. Klipi nga regjisori Visar Demaku, i përshtatet mjaft mirë këngës dhe xhirimet e tij janë kryer në Shkup. Kënga “Gocë pejane” është e kënduar në versionin origjinal nga këngëtari i njohur Bedri Islami, dhe shquhet si një ‘himn’ për vajzat e bukura të Pejës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera