A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkodran Tolaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkodran Tolaj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, e lehtë dhe popullore folklorike. Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron" ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Besiana Mehmedit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Hape Zemren (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Xhamadani I Ri
Gjaku i Kastriotit
Hero I Zemrës Sime
Shqipet E Uskanes
Trimat E Dukagjinit
Kërçovari
Moshatarja
Per Inatin Tim
Eja Te Lutem Eja

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Zait Aliu

Adriatik Lota

Ergin Brahimi

Edi Krasniqi

Monny

Don Arbas

Luli (Lulzim Sadiku)

Hysni Zeqiri

Fatmir Hoxha

Izi


Tags: Shkodran Tolaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018