A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkumbin Kryeziu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Shkumbin Kryeziu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Eshte një ndër producentët më të njohur shqiptarë. Ai është i martuar me këngëtaren e famshme Mimoza Mustafa dhe kanë 2 fëmijë. Jeton në Prishtinë dhe është një ndër këngëtarët më të famshëm shqiptarë. Shkumbin Kryziu është edhe producent i shtëpisë filmike "Labia Film". Në Qershor 2003, Shkumbin Kryeziu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te Kujtoj". Në vitin 2003, Shkumbin Kryeziu publikon albumin "Eurodike". Më datë 24 Qershor 2011...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Mimoza Mustafës

Shto profile

zyrtare

Eurodike (2003)

Oj Zogo


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Leka

Agim Gerguri

Niman Mushkolaj

Ganimete Asllani

Dardan Shkreli

Florent Nushi

Miftar Meta

Kadri Ismajli

Bexhet Jagodini

Hidaver Osmani


Tags: Shkumbin Kryeziu, Shkembin Kryeziu, Shkembim Kryeziu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018