A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkumbin Nebihu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Shkumbin Nebihu është një autor këngësh shumë i njohur. Shkumbin Nebihu i lindur në Ferizaj, përfundoi shkollën e mesme dhe të ulët të muzikës në Ferizaj, në shkollën "Çesk Zadeja". Kerrierën e muzikës live e filloi në vitin 2003 kur ishte instrumentalist i grupit të njohur "Xhevahirët" nga Prishtina dhe ne vitin 2007 fillon bashkpunimin me këngëtarin e njohur Labinot Tahiri ku tash është edhe instrumatalisti kryesor i tij, ku njëkohësisht filloi të merret edhe me kompozim në studio ku fillimisht puno...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Enis Mullaj

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Avni Qahili

Palokë Kurti

Adrian Hila

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Olti Curri

Hajg Zaharjan


Tags: Shkumbin Nebihu, Bini Studio, Bini Records

Krijo Një Kartolinë