A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkurte Fejza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  398
  • Vendlindja:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shkurte Fejza është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Gresa Behlulit

Nëna e

Besiana Behlulit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Live 2017 (2017)

Dasma Shqipe (2016)

Këndon Bilbili (2015)

Dy Kosova (2013)

Endrra Shekullore (2012)

Lulja E Kismetit (2011)

Keng Darsmash (2010)

Moj Sheqer (2010)

Guri I Pavaresise (2009)

Potpuri Me Yjet (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Oh Sa Mire Me Kan Shqiptar (U.S.A.)
Kenge Per Haxhi Zeken
Ku Po Knon Ai Zog I Zi
Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut
Pyet Kosova
Për Ty Motër
Ah Kosova Jone
Rrushja
Mëmëdheu
Mora Udhë Kah Manastiri

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Shyhrete Behluli

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Tuna

Alberie Hadergjonaj

Genta Ismajli

Ganimete Abazi (Ganja)

Mariza Ikonomi


Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Shkurte Fejza në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë