A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkurte Gashi Feat. Flori Mumajesi

Tu Luta ➡ Σε παρακάλεσα

 Shqip ➡  Greqisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: alargos


Tu Luta

[Shkurta:]
Sa fort te kam dashur
Sa fort me ke dasht
Sa here te pafjetur
Do ishim ne bashke

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e di sa me mungon
Ti s'e din...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote

[Shkurta:]
Si frymen e fundit
Un ty te kam dasht
A s'te vjen ty keq
Qe s'do jemi me bashke?

[Flori:]
Une boten shikoja
Vetem ne syt e tu
Tani me i lumtur
S'do jem si dikur

[Shkurta:]
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Se m'ke lan, vetem m'ke lan
Dhe s'e ti sa me mungon
Ti s'e di...

[REF. Shkurta & Flori:]
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote
S'te kam dashur une ty dje
Njesoj mendon ti edhe sot
Tu luta tu luta, tu luta por ishte e kote


Σε παρακάλεσα

(S)
Πόσο πολύ σε αγάπησα
Πόσο πολύ με αγάπησες
Πόσες φορές μείναμε ξάγρυπνοι
Θα είμασταν μαζί

(F)
Όλο τον κόσμο στα μάτια σου
μόνο κοιτούσα
Τώρα χαρούμενος όπως παλιά δεν θα ξανά είμαι

(S)
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Και δεν ξέρεις πόσο μου λείπεις
Δεν ξέρεις..

(REF S&F)
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος

(S)
Σαν μια ανάσα τελευταία
Εγώ εσένα είχα αγαπήσει
Εσύ δεν στεναχωριέσαι,
Που δεν θα ξανά είμαστε μαζί

(F)
Όλο τον κόσμο στα μάτια σου
μόνο κοιτούσα
Τώρα χαρούμενος όπως παλιά δεν θα ξανά είμαι

(S)
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Γιατί με άφησες,μόνη μου με άφησες
Και δεν ξέρεις πόσο μου λείπεις
Δεν ξέρεις..

(REF S&F)
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος
Πόσο σε αγαπούσα εγώ χτες
Το ίδιο σκέφτεσαι εσυ και σήμερα
Σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα,σε παρακάλεσα αλλα ήταν άδικος κόπος

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018