A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shontelle

Impossible ➡ E Pamundur

 Anglisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Fluutraa


Impossible

I remember years ago
Someone told me I should take
Caution when it comes to love
I did, I did

And you were strong and I was not
My illusion, my mistake
I was careless, I forgot
I did

And now when all is done
There is nothing to say
You have gone and so effortlessly
You have won
You can go ahead tell them

Tell them all I know now
Shout it from the roof tops
Write it on the sky line
All we had is gone now

Tell them I was happy
And my heart is broken
All my scars are open
Tell them what I hoped would be
Impossible, impossible
Impossible, impossible

Falling out of love is hard
Falling for betrayal is worst
Broken trust and broken hearts
I know, I know

Thinking all you need is there
Building faith on love and words
Empty promises will wear
I know, I know

And now when all is gone
There is nothing to say
And if you're done with embarrassing me
On your own you can go ahead tell them

Tell them all I know now
Shout it from the roof tops
Write it on the sky line
All we had is gone now

Tell them I was happy
And my heart is broken
All my scars are open
Tell them what I hoped would be
Impossible, impossible
Impossible, impossible
Impossible, impossible
Impossible, impossible!
Ooh impossible (yeah yeah)

I remember years ago
Someone told me I should take
Caution when it comes to love
I did

Tell them all I know now
Shout it from the roof tops
Write it on the sky line
All we had is gone now

Tell them I was happy
And my heart is broken
All my scars are open
Tell them what I hoped would be
Impossible, impossible
Impossible, impossible
Impossible, impossible
Impossible, impossible

I remember years ago
Someone told me I should take
Caution when it comes to love
I did..


E Pamundur

Me kujtohet vite me par
dikush me tha se duhet te isha
e kujdesshme ne dashuri
e bera,e bera

Dhe ti ishe i fort dhe un nuk isha
iluzioni im,gabimi im
une isha e pakujdesshme,harrova
e bera

Dhe tani kur gjithqka eshte bere
nuk ka asgje per tu thene
ti ke shkuar shum leht
ti ke fituar
ti mund te shkosh t'ua thuash atyre

Tu thuash se gjithqka qe di tani
se bertas ne krye te kulmit
gjithqka e shkruar ne qiell
gjithqka qe kishim ka ikur tani

U thuaj atyre se isha e lumtur
dhe zemra ime eshte e thyer
gjitha mbresat e mia jan te hapura
u thuaj atyre se qfare shpresoja do te jete
E Pamundur,E Pamundur
E Pamundur,E Pamundur.

Te dalesh nga dashuria eshte e veshtir
te rrezohesh nga tradhtia eshte edhe me keq
besim i thyer dhe zemra te thyera
e di,e di

Duke menduar se gjithqka qe kishe nevoj ishte aty
duke ndertuar besim ne dashuri dhe fjalë
premtimet boshe do ti veshesh
e di,e di

Dhe tani kur gjithqka eshte bere
nuk ka asgje per tu thene
dhe nese ke mbaruar se turperuari mua
ne favorin tend mund te shkosh t'ua thuash

Tu thuash se gjithqka qe di tani
se bertas ne krye te kulmit
gjithqka e shkruar ne qiell
gjithqka qe kishim ka ikur tani.

U thuaj atyre se isha e lumtur
dhe zemra ime eshte e thyer
gjitha mbresat e mia jan te hapura
u thuaj atyre se qfare shpresoja do te jete
E Pamundur,E Pamundur
E Pamundur,E Pamundur
E Pamundur,E Pamundur!
Ooh,E Pamundur(po,po)

Me kujtohet vite me par
dikush me tha se duhet te isha
e kujdesshme ne dashuri
e bera.

Tu thuash se gjithqka qe di tani
se bertas ne krye te kulmit
gjithqka e shkruar ne qiell
gjithqka qe kishim ka ikur tani.

U thuaj atyre se isha e lumtur
dhe zemra ime eshte e thyer
gjitha mbresat e mia jan te hapura
u thuaj atyre se qfare shpresoja do te jete
E Pamundur,E Pamundur
E Pamundur,E Pamundur
E Pamundur,E Pamundur!

Me kujtohet vite me par
dikush me tha se duhet te isha
e kujdesshme ne dashuri
e bera...

Korrigjo Përkthimin