A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpat Deda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Shpat Deda është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ne moshen 18 vjeçare, Shpati shkoi per studime per biznes ne Bullgari dhe atje do te behej pjese e grupit “Quiet Hours”. Gjate kohes se Universitetit, ai pati mundesi te realizonte krijimet e tij te para. Prezantimi I tij si kengetar per publikun e gjere ka ndodhur pikerisht ne emisionin “Unplugged” ne Top Channel. Me pas prezantohet ne Top Fest 5 dhe triumfon me cmimin “Best New Artist”. Kenga e tij “Enderroj” u kthye ne nje hit. Shpat Deda, një...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Neki Emra

Metiz

Kelly

Berkan

Luiz Ejlli

Klejvis Saliaj

Vlashent Sata

Erjon Korini

Erik Lloshi

ZeeroMan


Tags: Shpat Deda, Shpat Dedaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018