A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shpresa Spaho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Shpresa Spaho është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Ka kryer Liceun Artistik “Tefta Tashko” Korçë, dega muzikë dhe më tej është diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura si soliste mexosoprano me pedagoge Shpresa Nishani. Karriera e saj është shumë interesante, pasi me konkurse ajo mundi të hyjë në operat më të mira të Italisë dhe të Gjermanisë. Shumë shpejt do ta gjente veten në skenat e ndryshme të botës si në Itali, Portugali, Maltë, Spanjë, Belgjikë, Suedi, Norvegji, Odes (Rusi), Vankuver Kana...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luiza Çako

Edit Mihali

Naile Vathi

Besa Breca

Shpresa Gashi

Entela Ilirjani

Violeta Marniku

Evelina

Lumnije Menxhiqi

Stela Brahimllari


Tags: Shpresa Spaho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018