A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqipe Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  118
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Shqipe Kastrati është një këngëtare e njohur. Shqipja është ngjitu për herë të parër në skenë në moshën 12 vjeçare dhe talenti i saj është zbuluar krejtësisht papritur, në një orë mësimi, prej ku më pas u aktivizua në SHKA "Agimi" në Prizren. Kënga e parë e saj ka qenë "Hajde hajde kosovare". Ajo pesë vite me radhë ka kënduar nëpër koncerte solidare, këngë kushtuar familjeve të rrezikuara, minatorëve shqiptarë dhe fondit të qeverisë së Kosovës. Ka fituar disa çmime, siç janë: çmimin e pa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Bukuroshja E Kosoves (2011)

Do Të Iki Nëno (2009)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Live (2008)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kthimi I Mergimtarit (2004)

Pyet Kosova Kush Lufton (1990)

Kenge E Hare


» Dërgo Një Këngë »

Këngë Për Avni Rustemin
Prizren
Pranvera Ka Nisë Me Dalë


Artistë Të Ngjashëm:

Shpresa Morina

Sadete Shkodra

Vera Laçi

Aida Baraku

Ganimete Jashanica

Mira Konçi

Gerta Heta

Monika Salihu

Fitnete Tuda

Alma Bektashi


Tags: Shqipe Kastrati

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018