A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shyhrete Behluli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  1011
  • Vendlindja:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Shyhrete Behluli është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo këngës ju përkushtua me të gjitha forcat e saj, dhe kurrë s'është ndarë nga ajo. Kënga u bë pjesë e jetës e saj, ajo e shoqëroi nëpër shtigjet e jetës, ajo i solli gëzime dhe nganjëherë edhe dëshpërime. Talentin e saj, i pari e zbuloi profesori i m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Engjëllusha Salihut

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Nuse Jo Mahi (2017)

Për Shoqni (2016)

Për Vajzën (2015)

Shtëpi E Vjetër (2014)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Je Si Rrush (2013)

Banja Qejfin Vetes (2012)

Ma Te Mir Me U Ba (2011)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Dasma E Nipit
Për Vajzën
Je E Vetmja
Mire Po Lujka Nusja E Vjehrra
Lum Ajo Motra Që Ka
Je Si Rrush
Veq Ty Te Kam Dasht
Çika E Hasretit
Kunatat
Shoqet


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Shkurte Fejza

Gili

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili


Tags: Shyhrete Behluli, Shyrhete, Shyrete, Shyhrete Beluli, Shyhretja, Shyhreti, Shyrete Beluli, Shyrete Behluli, Shyretebehluli

Shyhrete Behluli në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë