A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Shyhrete Behluli - Bija O Moj Bija


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"O Me Ty O Pa Ty"


Vajzat kush i ka
jeton me sevda
edhe kur martohen
nga prindet s'largohen
pse ne shpi te burrit
malli kurr si hiqet
per non e per bab
zemra gjith i digjet

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllazni
jane sheqer n'tepsi ..

T'shkretat e qojn jeten
veq tuj bo hyzmet
e kuptojn familjen
kur kan naj siklet
Bijat ti nderoni
kurr mos i lendoni
se shum leht lendohen
nga prindet s'largohen

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllaazni
jane sheqer n'tepsi ..

ne gzime e darsma
pa to kurgjo s'nis
te embla te dashme
jan shyreti i shpis..
Nga dera e orborrit
ja nisin humorit
sa lezet ka shpija me çika e bija ..

Ref.2//
Bija o moj bija
lum qe ju ka shpija
per nan e per bab
jan mehlem per varr
per motra e vllaazni
jane sheqer n'tepsi ..


Ky tekst u dërgua nga Palma   arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018