A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shyhrete Behluli - Kënga E Flamurit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  52

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Hite Ne Vite"

Këngë e albumit:

"Ne Diten E Flamurit"

Këngë e albumit:

"Besa-bese"


Ne Diten e flamurit
Ne nje shpi te vjeter
Nje nene kosovare
e kish marr nje leter
Me shkronja te kuqe
asht mbushe letra e bardhe
Nana ime e dashur
t'pershendes me mall!

Bahu nane e forte
mos qit lote nga syte
ma i forte se burgu
asht ba djali yt
edhe pse kete leter
po e shkruj n'erresire
gezohem qe lexohet
n'drite t'kosoves t'lire

a kendu'n bilbilat
nane sivjet n'kosove
a u ngrit flamuri
me 28 nentore
a u vesh rinia
oj nane kuq e zi
a i kish hije shqipes
me valu ne liri

a krisen me pushke
nane krushqit e lirise
a pat darsem te madhe
n'zemer te shqiperise
a u vune kunora
deshmoreve ne varre
a jehoi n'kosove
kanga jone shqipetare

a pat uje ne kroje
nane me ta shu etjen
a pate fuqi
sivjet me e munde vdekjen
a ta kane randu
moj nane rrudhat ballin
bahu nane e forte
se t'forte e ke djalin

deshti zoti nane
e gjeta nje udhe
qe kjo cope e letres
ty me t'ardhe ne duar
ngjyra po me tepron
po s'kam me shume leter
veq m'kushtoi nane zemra
me ta uru festen.


Ky tekst u dërgua nga Edolinda Islami   anaitaKS
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018