A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Cfare

Qfar ke bere ti me mua ?qdo dite e qdo
nate duhet un te mendoj per ty dhe nuk mund as ndjenjat e mia ti kuptoj.Une e
kam humb kontrollin per qdo gje dhe deshiroj nganjeher qe te mos te kisha lindur
fare. Nganjeher mendoj un se qfar jam un per ty?
Cila arsye jam vetem ta kalosh
kohen apo diqka me shum? Une mendoj se po i ngatarroj te gjitha tani me jan ber
lemsh kush eshte e verteta dhe loja ,
eshte e rend shum por un dua ta di tani me
te vertet se si eshte kjo puna jone prandaj me jan bere lemsh! Une jam ne enderr
,sepse ti ke nje te dashur tjeter dhe prap se prap mendoj un ndoshta se ndoshta
jam une e veqant per ty .
Po nese un me te vertet jam ne enderr athere luan nje
shejtan me mua dhe endrrat e mia ,
kush mi hap mua me te vertet syte mia me zgjon
nga kjo enderr?
Aty do ndalohen dhe endrrat e mia dhe do fshihet gjithqka une
matem te pys ty , do doje te verteten ta thuash?
ta shenoj pergjigjen tende? te
lutem shum tregohu real e i vertet per ndryshe do behet shum keq , qfar jam un
me te vertet per ty ?
Tani per tani je mashkulli i vetem per mua ,
por kjo ska me rendesi ,
un do ti harroj ngadal ku isha dhe ku jam .
Te gjitha do ti permblesh ne nje Liber te shkurter do i shenoj.
Ku deri sote e pyta veten time
perse me shkoj ky fati im keshtu ?
Por keshtu deshti fati ti sjell dhe mu per
kete skam qfare te kundershtoj te ndermarr .
Eh dhe keshtu eshte me mire jame e
sigurt per kete ,por prap se prap un smund te qetsohem mendoj kur mendoj per ty
mundohem ta perballoj dhimbjen dhe nuk e di ne do mundem une ta kaloj kete
.Permallohem per ty e gjitha kjo nuk eshte e lete per mua ,por un do te luftoj
dhe do mundohem qe dhimbjen ta pushtoj .
Une do doja prap te shof ty ,Bota te
sillet rreth nesh ,do doja qe pergjithon te jesh me mua dhe dashuria te na
buzeqesh .Por per fate te keq kjo do mbes vetem nje enderr qe do e shenoj ne
Librin tim ,sikur kjo enderr te behet realite kam frig se do behet nje kjamet
! sepse edi se sdo behet kurr realitet !
Nje duhet qe ta dish se un do te kem
mall gjithmon per ty do te kujtoj gjithmon sepse ti ishe gjithqka per mua sepse
te desha me zemer dhe pyes veten time ,
qfar ndodhi? ku ishim aq mire ne nje
qaste te jetes time me te veshtir ku kisha nevoj per pergdhelje dhe ngrohje
shpirtit ndodhi dhe kjo ! Une e di qe ti rrembeve zemren time ! te lutem ma kthe
prap edhe pse me vjen shum keq por ky eshte fati dhe reliteti ,vetem po te
ishte gjithqka qe planifikuam at´here zemra ime te takonte vetem ty!!!!!

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6