A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Prej Largesise Ku Ndodhesh...

Prej largesise ku ndodhesh, ti ke per te mesuar
Te me degjosh me zemer me fort sesa me vesh.
Per t`ardhur gjer tek une, qe rri duke veshtruar,
Ti ne vetvete ura dhe rruge do te gjesh.

Ne mes nje oqean i tere na ka ndare,
E pyje e fusha e male na kane ndare ne mes.
Porse njeri pas tjetrit ata do zhduken fare,
Kur ti te hedhesh syte drejt bregut ku te pres.

- poezi nga Simona Shalcanj


- Poezia u dërgua nga Simona Shalcanj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1