A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Ti Je

Ti je yll qe rrugen ma ndricon,
Ti je vullkan qe zemren ma pervelon .
Ti je shikim ne syt e mi
Ti je i vetmi qe me ka ber ta ndjej fort kte dashuri .
Ti je arsye e fort qe me ben te fluturoj pa krah.
Ti me jep force edhe kur me mungon ajo.
Ti je diell qe ndricon ditet e mija
Ti je princi im qe me shfaqesh qdo nat ne endrrat e mija.
Ti me mbush plot gezim, lumturi kte shpirtin tim ti je ai i dashuri im.

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018