A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Skivi
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Tetor 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  290
Këndon kryesisht: hip-hop

Skivi është këngëtar shumë i njohur. Visar Shala (Skivi) njihet si ne nder reperat me te mire e me te pelqyer ne trojet shqiptare. Karrieren e tij si reper e filloi ne vitin 2004 ku kishte formuar nje grup me reperin tjeter Ledri Vula te quajtur Skillz, bene buje me kenget e tyre. Kane dy albume shume te suksesshmene treg "Aftësi" dhe "Sex, Rap and Money". Pasi Ledri braktisi muziken, grupi Skillz shperbehet. Skivi nderthur karrieren e tij me anetaret e labelit Babastars dhe ne vitin 2011, fillon te publikoje kenge solo, por gjithmone ne bashkepunim te ngushte me Getin dhe Babastars.

Emri mbiemri: Visar Shala
Gjatësia: 1.84
Pesha: 85 Kg
Ngjyra e syve: E kaftë
Ngjyra e flokëve: E kaftë
Ushqimi i preferuar: Chicken Cury
Këngëtari i preferuar: Jay-z
Pija e preferuar: Jack
Ngjyra e prferuar: Vjollce
Sporti i preferuar: Basket
Stili i veshjes : Sa ma gjone

Në Nëntor 2011, Ronela Hajati merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Neles", në bashkëpunim me Visari Skillz.

Më datë 1 Dhjetor 2012, Cozman publikon videoklipin "We Doin This", në bashkëpunim me Agon Amiga & Skivi. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Babastars, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 15 Dhjetor 2013, Adrian Gaxha publikojnë videoklipin "Welcome To Prishtina", në bashkëpunim me Florian Beqiri & Skivi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Adrian Gaxha u paraqit në këto festivale: Netët E Klipit Shqiptar 13 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 12 Mars 2014, 2Ton publikon videoklipin "Ato", në bashkëpunim me Skivi.

Në Qershor 2014, Skivi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Në Dhjetor 2014, Skivi merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "Na", në bashkëpunim me Nora Istrefi & Mimoza Shkodra.

Më datë 2 Qershor 2015, Skivi publikon videoklipin "Emrin Qysh E Ki", në bashkëpunim me Onat.

Më datë 2 Gusht 2015, Samanta publikon videoklipin "Ss", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Skivi, Onat. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 19 Mars 2016, Soni Malaj publikon videoklipin "Me Mua", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Dj Aldo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 30 Qershor 2016, Skivi publikon videoklipin "3she". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 30 Dhjetor 2016, Skivi publikon videoklipin "Shoqnia", në bashkëpunim me Cozman & Petrit Nino.

Më datë 27 Qershor 2017, Skivi publikon videoklipin "Hajnekena", në bashkëpunim me Rema Canolli.

Më datë 27 Nëntor 2017, Ghetto Geasy publikon videoklipin "Bisha Me 2 Koka", në bashkëpunim me Skivi. Teksti u shkrua nga Getoar Selimi, Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 3 Mars 2018, Skivi publikon videoklipin "Dita Nata". Teksti u shkrua nga vetë Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 9 Qershor 2018, Skivi publikon videoklipin "Kijamet", në bashkëpunim me Gena. Teksti u shkrua nga vetë Skivi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 19 Korrik 2018, Mergim Mjeku publikon videoklipin "Syt E Saj", në bashkëpunim me Skivi. Muzika e këngës u punua nga Maringlen Boja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  undecoverr  

Ish-Anëtar i grupit

Skillz

Anëtar i labelit

Babastars

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Skivi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018