A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sovran Olluri
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Qershor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Sovran Olluri është këngëtar i njohur. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore.

Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016".

Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti".

Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »