A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  11
(1918-1973)  
  • Vendlindja:
  • Korfuz 
BIOGRAFIA: Spiro Çomora është një shkrimtar i njohur. Lindi në ishullin e Korfuzit prej një familjeje vunjote, e cila kishte emigruar për arsye mirëqenieje në Greqi. Në vendlindje kreu mësimet fillore dhe të mesme, ndërsa shkollimin e lartë e filloi në Itali për drejtësi, por me fillimin e Luftës së Dytë Botërore nuk mundi t'i përfundonte. Nis punë si mësues dhe mbledhës folklori, puna e të cilit përfshihet në radhojën e botimeve "Visaret e Kombit" IV gjatë kohës kur min. i Arsimit Koliqi dha urdhër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Trifon Xhagjika

Mehmet Bislimi

Sulejman Krasniqi

Abdullah Konoshevci

Musa Vyshka

Halil Xani

Brahim Avdyli

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Jul Variboba


Tags: Spiro Comora, Spiro Çomora

Krijo Një Kartolinë