A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

Krijesa Te Kulluara

Eh cbukuri te rralle
Ka fale zoti perendia
Sngopet syri me te pare
Te leshon zemra shkendija.

Eh ckrijesa te kulluara
Te dashura dhe pjellore
Qe bejne mjalte e ndertojne hoje
Njesoj si bleta puntore.

Femer femer grua vajze
Eh cfare emri i bukur ky
Falenderoj zotin perdite
Qe tek ne te solli ty.

- poezi nga Spiro Gremo


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018