A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Stefi Prifti & Endri Prifti - Kaurrelat


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/12/2013

2013-12-13T07:22:36

Më Shumë Nga

Endri Prifti


Me ndini shoke te gjithe toke per hallin tim jo te vogel
Ka disa dite jam tu merzite
a do te gjeje ndjenja zemren
Ne lagjen time has dhe nje shitore
ku ka dhe karamela
Por kryesorja eshte punetorja
me floket kacurrela

O dredh o dredha dredha
o si ajo s'ka t'tjera
E embel si karamelja
kjo vajze me kacurrela

Ka disa here n' shitore me shohin
kinse per karamela
por kacurrelja kur te me shikjoj
dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

ma jep kete ma jep ate
edhe kete edhe ate
kacurreljaaaaaa...

Ndihmomni shoke te gjithe toke
per hallin tim jo te vogel
ka disa dite kot jam tu prite
a do te gjej ndjenja zemren
ne lagjen time eshte nje shitore
ku ka dhe karamela por kryesorja eshte punetorja
me floket kacurrela

o dredh o dredha dredha o si ajo s'ka t'tjera e embel si karamelja kjo vajze me kacurrela

Ka disa here n' shitore me shohin kinse per karamela por kacurrelja kur te me shikjoj dal dhe me gjena t'tjera (2 here)

ma jep kete ma jep ate
edhe kete edhe ate
kacurreljaaaaaa...


Ky tekst u dërgua nga Ina KacurrelsjaAkordet

Fillimi
Fm Fm Fm Fm
Fm A#m C# C Fm
Me vijni shoke te gjithe toge per hallin tim jo te vogel
Fm A#m C# C Fm
Kam disa dite jam tu u merzite a do te gjej ndjenja zemren
Fm A#m C# C Fm
Ne lagjen time asht nji shitore ku ka dhe karamela
Fm A#m C# C Fm
Por kryesorja asht punetorja me floket kacurela
D# Fm D# Fm
Po dredh, po dredha dredha, po si ajo ska tjera
D# Fm D# Fm
E ambel si kaaaramelja kjo vajz me kacurela
Ka disa her n shitore me shohin kinse per karamela
Por kacurelja kur te me shiqoje asdasd me gjana tjera
Ka disa her n shitore me shohin kinse per karamela
Por kacurelja kur te me shiqoje asdasd me gjana tjera
D# Fm D# Fm
Ma jep kete, ma jep ate, edhe kete edhe ate
Fm A#m C# C Fm
Kacureljaaaaaaaa
ose .. drejten met than une e di F#m-H-E-F#m


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018