A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Etterbeek, Brussels 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Stromae është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Paul Van Haver, better known by his stage name Stromae is a Belgian singer-songwriter. He has established himself in both hip hop and electronic music genres. Stromae came to wide public attention with his song "Alors on danse", which became a number one in several European countries. Stromae was born in Belgium to a Rwandan father and a Flemish mother. His father, a Rwandan architect, was mostly absent during his childhood and was killed duri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Calvin Harris

Tito El Bambino

Taio Cruz

Edward Maya

Mika

Iyaz

Passenger

James Arthur

Jason Derulo

Faydee


Tags: Stromae

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018