A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Syrja Etemi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Sllatinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
BIOGRAFIA: Syrja Etemi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Shkollën fillore kreu në vendlindje, përkatësisht në Sllatinë,Gjimnazin në Tetovë, kurse Fakultetin e Pedagogjisë në Prishtinë. Syrja Etemi nuk është emër i panjohur në hapësirat tona mbarëkombëtare sa i përket kultivimit të këngës folklorike.Përveç që merret me shkrime, për pasion e ka edhe këngën dhe krijimtarinë popullore në përgjithësi. Deri tani ka krijuar mbi 80 këngë zhanresh te ndryshme dhe ka qenë anëtar i disa shoqërive artistike si në...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Enver Muluka

Ferki Shala

Naim Abazi

Leka

Agim Gerguri

Esat Maxhuni


Tags: Syrja Etemi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018