A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tarkan

Beni Çok Sev ➡ Më Duaj Shumë

 Turqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Nderim_istanbul


Beni Çok Sev

Bir kavga nasılda hoyrat
Savaşırken savrulurken büyüttü hayat
Ben sensiz yapayalnızdım
Suyum oldu, aşım oldu ama aşksızdım

Bir vurgundu geçtiğim yollar
Düşe kalka yaşanır mı öğretir yıllar
Ben sensiz her şeye sustum
Koca dünya dönüyordu içinde yoktum

Sevdanı bulmak yıllar sürdü
Hoş geldin gönlüme kaderim güldü
Tut elimden beni çok sev kimseye verme
Seveceksen ömürlük sev, bir günlük sevme

İyi günde kötü günde
Sakla göğsünde
Sen bu kalbe iyi geldin
Benden hiç gitme

Tut elimden beni çok sev,
Kimseye verme
Seveceksen ömürlük sev
Bir günlük sevme

İyi günde kötü günde
Sakla göğsünde
Sen bu kalbe iyi geldin
Benden hiç gitme

Bir sabahsız geceydi gönlüm
Gün misali gözlerinde güneşi gördüm
Bir dertli rüzgardım estim
Umudum sen, huzurum sen yeniden doğdum

Sevdanı bulmak yıllar sürdü
Hoş geldin gönlüme kaderim güldü
Tut elimden beni çok sev kimseye verme
Seveceksen ömürlük sev, bir günlük sevme


Më Duaj Shumë

Si një përleshje e vrazhdë
Duke luftuar e u lekundur më rriti kjo jetë
Pa ty unë isha i vetmuar
Kisha ujë e kisha ushqim, por nuk kisha dashuri

Gjatë rrugëtimit tim morra shumë goditje
Vitet të mësojnë të jetosh me rënje dhe ngritje
Pa ty unë kam heshtur për çdo gjë
E gjithë bota po sillej, por unë s'e ndieja fare

Mu deshën vite për të gjetur dashurinë tënde
Mirë se erdhe në zemrën time, fati më buzëqeshi
Më mbaj për dore, më duaj shumë, mos më lë të ik te tjetri
Nëse më do, më duaj për gjithë jetën e jo për një ditë

Në ditë të mira dhe ditë të këqija
Më fshih në gjoksin tënd
I bëre mirë kësaj zemre
Mos ik kurrë nga unë

Më mbaj për dore, më duaj shumë,
mos më lë të ik te tjetri
Nëse më do, më duaj për gjithë jetën
e jo për një ditë

Në ditë të mira dhe ditë të këqija
Më fshih në gjoksin tënd
I bëre mirë kësaj zemre
Mos ik kurrë nga unë

Shpirti im ishte si një natë pa mëngjes
Gjeta diellin në sytë e tu, si ditën,
Isha një erë me vuajtje,por kaloi
Ti je shpresa ime, qetësia ime, unë linda përsëri.

Mu deshën vite për të gjetur dashurinë tënde
Mirë se erdhe në zemrën time, fati më buzëqeshi
Më mbaj për dore, më duaj shumë, mos më lë të ik te tjetri
Nëse më do, më duaj për gjithë jetën e jo për një ditë

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018