A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Taulant Bajraliu - E Pamundur


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/12/2014

2014-12-30T22:15:43


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Pamundur" kënduar nga Taulant Bajraliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Taulant Bajraliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elbasan Munishi - E Pamundur

E pamundur smund t’jet e vërtet
Deri sot o bir se kam vrejt
Si u dashurove se di ku e ke gjet
Pikërisht vajzën që nuk ke të drejt

E pamundur smund ta them
Du a t’flas por se kam leht
Ka ardh koha ta thot baba një sekret
Ref.
E pamundur biri im ta vazhdosh k’të dashuri
Sepse unë e kam mbajt fsheht një kujtim fotografin
E pamundur biri im kjo dashni duhet t’merr fund
Nënën e dashnores s’ate dikur e kam dashtun unë

Mbaje veten e bën gajret o birr
Se e paske pas bash fatin tim
Unë gabova kur isha si ti
E tash ty po tkushton faji im

Nënës së dashnores s’ate
Unë skam drejt dorën tja jap
Plagt e vjetra nuk guxojm Ti hapim prap

Matilda - E Pamundur

Kam provuar çdo mundsi te jem bashk me ty 2x
po sa her qe kam tentu krahet mi ke thy aaa 2x
ref
E pamundur e pamundur me ty un te jem e lumtur sa her veten e kam shkel po per ty spata vler...E pamundur e pamundur me ty un te jem e lumtur koha shpejt ka me trregu kush fitoj e kush ka humb...

Voltan Prodani - E Pamundur

Sot miku im u bë trishtimi
dhe botën ndarë e shoh ne sy...
Zemren time… se kuptove
Ishe ti...vete rritmi i saj.
Ti ngrite thjesht... një fole
sot iken dhe... bosh e le.
A mos Ndoshta,
të kam humbur,
te kam humbur….

Në zemrën e thyer fryn er’ e ftoht?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë qe të t,harroj!
Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam!

Të kisha ëndrrën më t’ bukur
Ndaj dhe kjo ikje... ësht’mister
Çdo premtim i tradhëtuar
Si një plag’ në zemër therr...
ngrite thjesht një fole
Sot ike dhe bosh e le.

Se besoj ,, te kam humbur...
Ndoshta valle.. i pergjumur...
Se besoj ...te kam humbur...
E pamundur!

Në zemrën e thyer... fryn er’ e ftohte?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë... qe të t,harroj!

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?

CODA
Po pse te desha
e prap të dua
Dhe s'eshte e lehtë
për të t’harruar.

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam?
Më Shumë...