A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tayna
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Dhjetor 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1599
Këndon kryesisht: hip-hop R&B

Tayna është këngëtare shumë e njohur. Doruntina Shala, TAYNA (emri skenik) eshte nje kengetare/repiste nga qyteti i Prizrenit por jeton ne Prishtine. Ajo eshte cilesuar si nje nder kengetaret qe ka bere buje dhe sukses per nje kohe shum te shkurter ne tregun e muzikes shqiptare. Pas publikimit te dy kengeve te para qe ishin „Columbiana“ dhe „Shqipe“ kengetares i kan ardhur oferta dhe kerkesa per te performuar neper diskotekat me te famshme ne gjithe Shqiptarine.

Si fillim Tayna ose Doruntina, ka filluar karrieren e muzikes duke kenduar kenge te kengetareve mbare boterore. Ajo kendoi këngën e Beyonce “Ring the Alarm” dhe “The Worst” të Jhene Aiko.

Më datë 16 Dhjetor 2017, Tayna publikon videoklipin "Thirri Krejt Shoqet / Wild Thoughts (Mashup)".

Më datë 1 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Columbiana", në bashkëpunim me Don Phenom, e cila sot shenon 24 milion klikime ne faqen e saj te Youtube. Kenga „Columbiana“ eshte cilesuar Hiti I veres 2018 ne trevat shqiptare si dhe ne diaspore. Kenga ka qene ne krye te top listave si kenga me e degjuar si dhe me e pelqyera nga publiku.

Më datë 30 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Shqipe". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna.

Më datë 18 Gusht 2018, Tayna publikon videoklipin "Fake". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Avaxus.

Më datë 26 Shtator 2018, Tayna publikon videoklipin "Doruntina". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 17 Nëntor 2018, Tayna publikon videoklipin "Pow Pow".

Më datë 18 Dhjetor 2018, Tayna & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Aje". Muzika e këngës u punua nga Cricket, ndërsa teksti u shkrua nga Tayna & Ledri. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019