A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Telemak Papapano

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Telemak Papapano është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Shoqet". Në Dhjetor 1982, Arta Babaramo & Telemak Papapano marrin pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Një Grusht Dhe Nga Toka Mëmë". Në Dhjetor 1983, Telemak Papapano & Mimoza Kajmeni marrin pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Ne Blerimin E Brezareve". Në Dhjetor 1984, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Pellumb Elmazi

Hilmi Obertinca

Viktor Tahiraj

Nevruz Yzeiri

Rudolf Stambolla

Zihni Berati

Klement Marku

Gani Miftari

Muharrem Qena

Bedri Islami


Tags: Telemak Papapano

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018