A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Teuta Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Teuta Kurti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka kaluar më shumë se një dekadë që nga koha kur Teuta Kurti ka shfaqur talentin e saj në një skenë shqiptare. Këngëtarja, e cila e ka nisur rrugën nga talentshow “Ethet e së premtes mbrëma”, ka bërë një rrugë të gjatë, të mbushur me suksese e këngë, që kanë plotësuar repertorin e saj gjatë këtyre viteve. Është këngëtare e njohur shqiptare e gjeneratës së re. Shkollën e mesme të muzikës e ka kryer në Prishtinë. Ka diplomuar në Akademinë e Arteve ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Nazmije Selimi

Edita Sopjani

Bubulina Krasniqi

Gentiana Podrimaj

Shkenda Dubova

Fjolla Morina

Monika Salihu

Sara Kalaveshi

Dafina Dauti

Njomza Kallaba


Tags: Teuta Kurti

Krijo Një Kartolinë