A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Thalia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Thalia është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ariadna Thalia Sodi Miranda, e njohur si Talia, është një këngëtare, kompozitore, botuese, aktore dhe sipërmarrëse meksikane, e cila ka kënduar në gjuhë të ndryshme duke përfshirë spanjisht, anglisht, portugalisht, frëngjisht dhe filipinas. Ajo njihet si këngëtarja më e suksesshme muzikore meksikane nga konglomeratët e mediave latine si Univision, Televisa dhe Azteca, ndërkohë që shpesh quhet "Mbretëresha e Latine Pop" nga mediat ndërkombëtare, k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Sia

Celine Dion

Julieta Venegas

Laura Pausini

Lara Fabian

Jennifer Lopez

Paulina Rubio

Ninel Conde

Lââm


Tags: Thalia

Krijo Një Kartolinë