A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Tila & Murat Nazifi - Romance


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/11/2018

2018-11-09T18:00:00

Më Shumë Nga

Murat Nazifi

Muzika:

Emrah Xhixho

Muzika:

Festim Gici

Teksti:

Olsi Celmeta

Këngë e albumit:

"Ep5"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Romance" kënduar nga Tila & Murat Nazifi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Romance".
Videoklipi nga Tila & Murat Nazifi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Pirro Cako & Gaqo Cako. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mbeta me zerin e tij, si ne enderr
Enderr e tij, zeri im
Piano e vjeter ku rrinim bashk
Priste perseri

Ti dashuron boten tende
Ti i mungon botes sime
Mbi nje rreze do te vish, e di
Bashke me diellin
Si nje rreze eja...

Ref

Une do te vij
Do vij patjeter
Me zerat tend do zgjoj kengen
Dhe shpresen
Do vish ti prap (une do te vij)
Do vish patjeter
Mbi pianon tone
Do ngjallim jeten

Mall

Ca pika shiu rrane mbi qelq
befas per ty une ndjeva mall
jetojme te dy ne nje qytet
dhe rralle shihemi sa rralle

Dhe m'u duk pak e cuditshme
si erdh kjo vjeshte dhe ky mengjes
qiejt e ngrysur pa lejlek
dhe shirat pa ylber ne mes

Ne c'enderr kemi rene kaq keq
qe dot s'po zgjohemi ne valle
ca pika shiu rane mbi qelq
befas per ty une ndjeva mall