A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • T
  • Timo
  • Maturant A Jeni Gati

Official Video

Video Link

Timo - Maturant A Jeni Gati  (Feat. Zaim Sejdiu)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/05/2009

2009-05-12T12:55:44

Featuring

Zaim Sejdiu


Maturant a jeni gati,kceni luni shkoj sahati,
mos leni kohen qe te ik se ma kurr skthehen kto dit.

-MATURANT-
1.Edhe un si qdo I ri ,lotet sme pushojn dhe mua
2.kujtoj ditet qe kalova,kto tri vjet qka perjetova.
3.Ska knaqesi me per mua,Nga nje moment ne ket jet,
4.Nata e fundit nat mature,Ateher fundi kur te vjen.
5.M’bushen syt me lot ateher,Gotat zbrazen e cakrrohen,
6.Gzuar per mbramje te matures,Ku me dit ma a bashkohem.
7.Sa kujtime zemra imeLash aty ne klasen time
8.edhe sot me ren gjith jan emrat ne ditar ku I lam
9.kthehu kthehu si dikur nklasen ton ti koh e vjeter,
10.bashk te gjith shok e shoqe per ta lan oren tjeter
11.sot te gjith po I lam,edhe emrat ne ditar,
12.Historin qe e filluam Me Matur e perfunduam

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

Ka me shume se nje vit qe vuaj,
Ka me shume se tete dite qe shkruaj,
Naten e fundit kujtoj,
E lotet s’ndaleeeeeeeeeeeeeeeeen.

Dy here lotova kure ma kujtuan,
M’thane se do te vi koha vete,
Jo nga hidherimi por as nga gezimi,
Jo se di loti s’me pyti.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

1.Vallzomi maturant se ma kurr s’kthehet kjo nat,
2.vetem loti nsy do te mbes,shperblimi per 3 vjet
3.Maturant per juve sante,kangen un jo skam me nal,
4po shum shpejt do tagoj ,lamtumiren na me dhan,
5. bashk te gjith ket nat mature, nvalle t’him e most a nalim
6. se kurr ska me ardh kjo dit shkuan dit e lumturis
7.eshte kjo nata jon e fundit,bashk te gjith dor per dore
8.Zot te lutem sit a kthej,kohen nga shkolla fillore.

maturantt a jenii gatii, kcenii lunii shkoii sahatii
thuajenii at qe nuk e that,se ma kurr skthehet kjo nat
mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.

Mbushen syt me lot ket nat,gotat zbrazen e cakrrohen
gzuar per mbramje tmatures,ku me diite ma a bashkohem.


Ky tekst u dërgua nga Albana ArifiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018