A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: TNT është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi “TNT” ekziston në treg që nga viti 1974 dhe posedon shume hite të cilat mbesin gjithmonë në kujtesën e publikut. Për gjithë këto duhet falënderuar Nexhat Macula dhe të veçantë tjetër e bën realizimi i këngëve me videoklipe çdo 3-4 muaj. Në vitin 1999, Tnt publikojnë albumin "I Ëmbël Atdhe". Në Qershor 1984, Urim Koshi & Grupi TNT marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "Vetem Une E Ti". Në vitin 1985, Tnt publikojnë albumi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Nexhat Macula

Anëtar i grupit

Gentian Gojani

Ish-Anëtar i grupit

Ferki Shala

Shto profile

zyrtare

Mos Mendo (2011)

I Ëmbël Atdhe (1999)

Dasma (1985)

Ku Je

Albumi Nr.10

Pertej Vehtes


» Dërgo Një Këngë »

Po Më Thua
Moj Shqiptare


Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Shook

Ngroba

Bon Bon Band

Grupi Aida

Djemt E Drinit

ParadoX

Lindja

Qelbanix

Humus


Tags: Tnt, T.N.T, T.N.T., Grupi Tnt, Ferki Shala, Gentian Gojani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018