A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Me Ty Det

Me ty det i paan i dashuruar jam
me ty det i paan trazuar shpirtin tim kam
dhe kur dallga jote me reh plot terbim
i dashuruar gjer ne thellesi eshte shpirti im
reh e reh ti pa pushim o dallge e detit pa mbarim
gjen prehje zemra ime rinore tek nje dallge e fort plot furi gjen prehje zemra ime rinore tek nje dallge ledhatore mbas nje deti me stuhi
e prehem diku ne gjrin tend thell thell ne pafundesi

- poezi nga Tonin Hamzaj


- Poezia u dërgua nga Tonin Hamzaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018