A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tori (Fitore Berisha)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  111
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Tori (Fitore Berisha) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Emri i saj i plotë është Fitore Berisha, por është bërë e njohur si Tori. Kjo është vajza bukuroshe nga Prishtina, e cila mund të konsiderohet pa frikë si një ndër yjet e rinj që po lindin në muzikën shqiptare. Në Maj 2015, Tori merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "M'duhesh Ti". Më datë 7 Nëntor 2015, Tori publikon videoklipin "Apet". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Eronida

Jehona Lumi

Njomza Kallaba

Ermi

Tringa Kay

Fatjona Kuçi

Mjellma Berisha

Suanita

Monika Salihu

Shota Baraliu


Tags: Tori, Fitore Berisha

Tori (Fitore Berisha) në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë