A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trix (Veli Sahiti)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Trix (Veli Sahiti) është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Vlen të përmendet se grupi TRIX është ndër grupet e para të rock and rollit shqiptar cë u formua në vitin 1974 dhe po në këtë vit u formuan edhe rock grupe: Grupi MAK nga Mitrovica, gr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Hite (2009)

Engjulli Im (2003)

Moj E Mira Te Pojata (2002)

Vallëzimi I Yjeve (2001)

Lamtumirë Gjeneratë (2000)

Kurora Digjet Zjarr (1998)

Toka Ime (1992)

Bukë, Kripë E Zemër (1990)

Hite Të Zgjedhura


» Dërgo Një Këngë »

Sikur Dielli Ne Qershor
Bjondina Ime
Jam Kthyer Perseri
Ilaqi I Plages
Zjarri I Dashurise
Eja

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Redon Makashi

Naim Krasniqi

Korab Shaqiri

B-Genius

Armend Regjepagiqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Sabri Fejzullahu

Ilir Shaqiri


Tags: Trix (Veli Sahiti), Trix, Veli Sahiti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018