A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fenë Myslimane

Imagjino

Takimet në shehin e lavdisë
Rrugët e shtruara me mirësi
Ndëgjohen ilahi dhe kaside
E bukurës islam

Prapa janë kanalet e qytetit
Zbukuruar me lule tropike
Aroma aromatike
Shoqëruar me Ajete Kuran-ore

Janë mbledhur rini fëmijë pleqë
Pasuria e kësaj bote
Derdhin dashuri dhe lot
Ndaj të madhit Zot.

tyran j spahiu

Botuar, maj 2014

- poezi nga Tyran Prizren Spahiu


- Poezia u dërgua nga Tyran J Spahiu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  16

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018