A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vaçe Zela

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  473
(1939-2014)  
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Vaçe Zela është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. Kishte një zë të jashtëzakonshëm. Këngët e saj në vite mbeten popullore dhe të preferuara nga publiku. Vaçe Zela mbetet "Zëri" i jashtëzakonshëm që mbushte me energji skenat shqiptare. Mori pjesë në të gjitha festivalet e muzikës në radio dhe më vonë në radio televizion, që prej organizimit të parë, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Hysni Zelës

Shto profile

zyrtare

Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela (1989)

Këngët E Vendit Tim Vol. 1

Këngët E Vendit Tim Vol. 2

Kenga Ime


» Dërgo Një Këngë »

Per Ty Atdhe
Kur Kendoje Ti
Lulëkuqja
Këngë E Re


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Liliana Kondakçi

Anita Bitri

Anita Take

Marie Kraja

Irini Qirjako

Fitnete Rexha

Irma Libohova

Klea Huta

Maya Alickaj

Alberie Hadergjonaj


Tags: Vaçe Zela, Vace Zela

Vaçe Zela në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018