A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vaçe Zela - Me Jep Nje Fjale (Fillim I Veshtire)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2014

2014-02-09T12:36:17

Muzika:

Aleksandër Peci


A nuk me thoni emrin NENE
sa zera zgjon tek biri i saj
Kur i beson ne buze
kur i beson ne fjale
Kete femije qe rend ne udhet e jetes
ne sup si zog e dua une ta mbaj

Se kur i puth syrin e bukur
me ngjan se puth nje qjell ne maj
Nje sup te lire
ne supin e ti une do kerkoj

Ti thuash djellit mirmengjes
dallges se lumtit po te pres
Ti thuash diteve qe do vine
Zemren e tij ka o gjith Shqiperia

Ma jep nje fjale nje fjale me dashuri
me thuaj nje fjale me djell e ngrohtesi
Se fjala behet kenge e kenga behet mal
per dashurine

Me jep nje fjale nje fjale me dashuri
dhe une do te te jap nje djell me ngrohtesi
Se fjala behet kenge e kenga behet mal
per dashurine

Ndaj emri nene dhe emri bir per ne te dy
te rendim bashke si dy lumenj
ne kaltersi..oo kaltersi


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018