A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Mema

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  90
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valbona Mema është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Je Xerru 3 Here Prej Fiku (2009)

Cohu Rexhe (2007)

Laj E Thaj (2007)

Fustani Me Pika (2006)

Ec Bretkoce (Ep) (2005)

Jeta Eshte Kenga... Kendoje (2003)

Dua Te Them (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Tironse Kom Le
Tate Du Fuston
Moj Shami E Kuqe
Artizane
E Para Eshte Nena
Potpuri E Shqipërisë Së Mesme
Tabakone
Si Ke Qen E Si Je Bo
Mos Ma Pi Rakine
Puthem


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Xeka

Odeta Dervishi

Alisa Baraku

Inis Gjoni

Alma Bektashi

Eda Zari

Fatjeta Barbullushi

Elinara Shehu

Rovena Dilo

Hirushe Xhemali


Tags: Valbona Mema, Bona

Krijo Një Kartolinë