A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valdete Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Valdete Hoxha është një këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1974, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 13-të në RTSH me këngën "Kjo Ane E Bistrices Ka Bilbila Shume". Në Dhjetor 1975, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 14-të në RTSH me këngën "Si Lule Ne Bjeshke". Në Dhjetor 1976, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Buka Jonë E Ëmbël". Në Dhjetor 1980, Valdete Hoxha & Bashkim Alibali marrin pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Kush Je Ti Që...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xhylnaze Ademaj

Violeta Marku

Ermira Morina

Ajshe Bajrami

Greta

Eda

Tereza Pecani

Albina Kelmendi

Valbona Qallapeku

Teuta Skraparit


Tags: Valdete Hoxha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018