A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Ecim

Rendim udheve te shpreses,
Per te mberritur ne udhen qe na pret diku aty,
Pas leme gjumin e harreses,
Dhe gjurmen e atyre qe na mungojne gjithashtu,
Ecim, vrapojme , pastaj ndalemi ja aty , diku,
Me mendime ndoshta shume shpesh fluturojme,
Pastaj ngecim, prape ecim, ne krahet e shprese para shkojme.

- poezi nga Valentina Llapri


- Poezia u dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018