A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Perjete

Kam thurrur vargje per vendin tim
Per miresine, per dashurine,
Per jeten e re , per begatine,

Jam lutur ne timin besim,
Qe vendit tim ti vije ajo drite e mire,
Tu ktheje udhen , atyre qe jane ne gabim.


Nje shprese e re ende troket,
Nje zgjim I ri , nje drite e sinqerte,
Lundron kudo , do t’jete perjete.

- poezi nga Valentina Llapri


- Poezia u dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8