A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Vjeshtes

Sa nostalgjike qenka bere sonte vjeshta,
Me flokrat e arte mbeshtjelle prapa kokes,
Karfica e madhe , i shkelqen nga pas,
Qenka e menduar , kjo vjeshta e arte.


Se erdhi pranvera, prandaj vjeshta hesht!
Pak e menjanuar, ne qoshe rri dhe prêt.
Dimri i rri afer, edhe e veshtron
Me syte e ftohte , perpiqet qe ta ngrohe…


Po qesh ti moj vjeshte, qesh ,mos rri dhe hesht,
Lere dhe pranveren qe te buzeqeshe!!
Hiqe xhelozine, ate te mallkuar,
Qe te tera stinet , jeni si uje bekuar.


13/03/2017

- poezi nga Valentina Llapri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7





Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018