A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dielli

Perëndimet janë të mahnitshme kudo.
Dielli është i njëjtë dhe fuqia e tij magjike nuk ndryshon kurrë!.
Gjithmonë më kanë pëlqyer perëndimet
dhe jo vetëm për faktin se futesh në një botë qetësie
por gati gati harroesh në mbrekullinë e pashpjegueshme
të paimagjinueshme që sjell veç kënaqsi.
Përrballë perëndimit gjej një lloj harmonie shpirti
shumë të madhe.
Ndaj i kam dashur dhe i dua kaq shumë perëndimet.

- poezi nga Valentina Llapri


- Poezia u dërgua nga Bona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3