A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valon Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Valon Berisha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Në vitin 2011, Flora Gashi & Valon Berisha publikojnë albumin "Knaquni Ne Dasem". Më datë 26 Qershor 2015, Valon Berisha publikon videoklipin "Nusja Jone". Në vitin 2015, Valon Berisha publikon albumin "Sofra Prizrenase". Më datë 11 Qershor 2016, Valon Berisha publikon videoklipin "Aj Fustani Bardh". Muzika e këngës u punua nga Xheni, teksti u shkrua nga Ejup Shabani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xheni. Videoklipi u prodhua nga MProdu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Live 2018 (2018)

Sofra Prizrenase (2015)

Knaquni Ne Dasem (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Qani Syte E Mi
Aj Fustani Bardh
Nusja Jone
S'ka Me Kthim


Artistë Të Ngjashëm:

Aziz Murati

Florim Gega

Fikret Dauti

Avdyl Mziu

Ylber Osmani

Faton Rugova

Verim Zendeli

Latuà

Orhan Zeneli

Breaker G


Tags: Valon Berisha

Krijo Një Kartolinë