A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vanessa Hudgens

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Salinas, Kaliforni 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vanessa Hudgens është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Vanessa Anne Hudgens është një aktore dhe këngëtare amerikane. Pas punës në shfaqjet teatrale lokale dhe reklamat televizive gjatë fëmijërisë së saj, Hudgens bëri debutimin e saj të parë në television në vitin 2003 në dramën “ Thirteen” me personazhin e Noelës. Ajo, më pas shkëlqeu në 2004, në filmin fantastiko-shkencor “Thunderbirds”. Roli më të spikatura tëhudgens është Gabriella Montez në seritë e “High School Musical ”. Ajo fitoi çmimin e kri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ciara

Kat Deluna

Christina Perri

Jordin Sparks

Shontelle

Tal

Natalia Kills

Leona Lewis

Alessandra Amoroso

Carly Rae Jepsen


Tags: Vanessa Hudgens

Krijo Një Kartolinë