A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vasilis Karras

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Kokkinochori, Kavala 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Greqi 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vasilis Karras është një këngëtar i huaj i njohur. Karras was born in Kokkinohori, near Kavala, Greece. At the age of 10, his family moved to Thessaloniki. Also around this time his brother Damian and his sister Anastasia were born. Growing up in the streets of Thessaloniki allowed Karras considerable independence and many of the friendships he created there have lasted well into his life until now. In the summer of 1969, Karras made a brief appearance at the club "Prosfygas" in Evosmos, Thessalo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Miguel Gallardo

Joe Dassin

Pablo Alboran

Mabel Matiz

Alexander Rybak

Kubat

Muhabbet

Ben Moody

Sak Noel

Mahsun Kirmizigul


Tags: Vasilis Karras

Krijo Një Kartolinë