A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  166
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vedat Ademi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poashtu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Koha S'kthehet (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Nuk Kam Faj
Vetem Ti
Koha S'kthehet
Thirrem Dashuri
Emrin Tim
Nje Jete Me Ty
Ke Harruar
Oqean
Në Zemër Të Mbaj
Let Me Love


Përkthime (25)


Artistë Të Ngjashëm:

Driton Ajeti

Shpat Deda

Metiz

Andin Randobrava

Hekuran Krasniqi

Neki Emra

Luiz Ejlli

Berkan

Erjon Korini

Erjon Beci


Tags: Vedat Ademi

Vedat Ademi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë