Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.al

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Vellezerit Aliu - "I Vujtun Jam Ne Ket Jete"

Teksti origjinal i kenges

i vujtun jam ne ket jete
sa te rr'noj e te vdes
sevdaja mue m'ka perdeh
o si bylbylat ne pranvere (2x)

bilbii knon ne qavrak
vajzo mos qaj ti me lot
dil gjarprush mos rri ne dhome
degjoje bylbylat sa mire kendojne (2x)

male edhe fusha jeshil
cu bane haram
mjaft durova sa i mal me bore
vajze se la pa te shti ne dore (2x)
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.al © 2007 - 2019