A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Aliu - Syt E Tu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/06/2014

2014-06-29T16:29:37

Këngë e albumit:

"Princeza Ime"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syt E Tu" kënduar nga Vellezerit Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Aliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadir Sojeva - Syt E Tu

nprag te deres te lash vet
e u nisa per gurbet

2x
zdi qysh kembet me kan mbajt
kur me the birr udha mbar.

me merzi shpinen ta ktheva
nuk e di gjall a dot gje prap
ma bon hallall ti oj non
qe afer teje un nuk jam
ma ban hallall ti o bob
qe afer teje un nuk jam

2x
syt e tu me vaj zemren ma kan kall
tsho ftyren tande a sa po kam mall

veq namazi qe mqetson
ka shum njerz po prap vet jam
mka marr malli bab per ty
shum kjo zemer ka dashni
mka marr malli bab per ty
shum kjo zemer ka dashni

me merzi shpinen ta ktheva
nuk e di gjall a dot gje prap
ma bon hallall ti oj non
qe afer teje un nuk jam
ma ban hallall ti o bob
qe afer teje un nuk jam

2x
syt e tu me vaj zemren ma kan kall
tsho ftyren tande a sa po kam mall

Lannex - Syt E Tu

Po vdes nga inati që nuk të kam
Afër teje asgjë s'më mban
Kur sje ti as un nuk jam
Syt e tu i shoh n'çdo an

Motrat Shala - Syt E Tu

2x
sa shum koh kan kalu
si kam pa dy syt e tu
gjithmon nzemer te kam rujt
me beso per ty kam vujt

2x
syt e tu o syt e tu
asniher si kam harru
mall kam pas niher mi pa
edhe pse ne jemi nda

2x
ata sy me plot shkelqim si harroj o shpirti im
tash per ne ma nuk ka kthim veq kjo keng ka mbet kujtum

2x
syt e tu o syt e tu
asniher si kam harru
mall kam pas niher mi pa
edhe pse ne jemi nda

2x
syt e tu o syt e tu
asniher si kam harru
mall kam pas niher mi pa
edhe pse ne jemi nda
Më Shumë...